RPO WiM

RPO WiM

Decyzją Zarządu Województwa z dnia 8 grudnia br. Miasto uzyskało refundację w wysokości 934.968,18 zł kosztów poniesionych w latach 2008-2015, w tym z puli budżetu obywatelskiego na rok 2014 i 2015 na następujące ciągi rowerowo-piesze:

  1. ul. Fromborskiej na odcinku od ul. Wileńskiej do rzeki Babicy – dł. ścieżki 284,2 m
  2. ul. Fromborskiej od rzeki Babica do skrzyżowania ul. Fromborskiej z ul. Kruczkowskiego (dzielnica Zajazd) – dł. ścieżki 800 m
  3. ul. Odrodzenia na odcinku od ul. Mazurskiej do ul. Szarych Szeregów – dł. ścieżki 180 m
  4. ul. Odrodzenia na odcinku od ul. Szarych Szeregów do wjazdu na parking przy DH Jantar – dł. ścieżki 521,5 m
  5. ul. Odrodzenia – realizowana obecnie kontynuacja ciągu od wjazdu na parking przy DH Jantar do zjazdu w ul. Kalenkiewicza – dł. ścieżki 172 m.

Łącznie projektem objętych jest 1957,7 m ciągów rowerowo-pieszych, które wiodą od drogi wojewódzkiej nr 503 (ul. Mazurska), poprzez ul. Odrodzenia, Ogólna i Fromborska w stronę Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej i dalej do miejscowości nadzalewowych. Całkowity koszt projektu opiewa na kwotę 2.236.949,12 zł.

Realizacja ww. ciągów rowerowo-pieszych przyczynia się do stworzenia spójnego systemu ścieżek rowerowych w północnej i północno-wschodniej części Elbląga, od ul. Odrodzenia (poprzez ul. Ogólną i dalej w ul. Fromborską – zarówno w ul. Ogólnej i Fromborskiej do ul. Wileńskiej istniejące ciągi rowerowo-piesze zostały zrealizowane w latach poprzednich, z częściowym dofinansowaniem ze środków zewnętrznych) do ul. Fromborskiej – dzielnicy Zajazd.

 

Projekt miał na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na obszarach rewitalizowanych. Obejmował zakup i montaż 9 kamer monitoringu wizyjnego na terenie miasta oraz wyposażenie centrów dozoru i monitoringu niezbędnych dla obsługi tych kamer.

Urządzenia zostały zainstalowane w następujących lokalizacjach:

  • 6 kamer na skrzyżowaniu ulic Nowowiejska – Teatralna – Królewiecka
  • po 1 kamerze w 3 lokalizacjach: skrzyżowanie ul. Ogólnej z Broniewskiego, skrzyżowanie ulic Odrodzenia z Płk. Dąbka, ulica Mielczarskiego 47.

Prace związane z projektem wykonane zostały w 2013 roku, dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej to częściowa refundacja poniesionych wydatków.

 

Wartość projektu: 621.687,15

Dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 375.127,41

 

Przebudowę ulicy 12 lutego wraz ze skrzyżowaniem z Nowowiejską miasto sfinansowało z własnych pieniędzy, wydając na to prawie 16 milionów złotych. Udało się odzyskać 9,5 miliona z tej kwoty, dzięki wygranej w konkursie ogłoszonym przez Zarząd Województwa. 20 marca br. Marszałek Województwa, pan Gustaw Marek Brzezin i Prezydent Miasta, pan Witold Wróblewski podpisali umowę o dofinansowanie.

 

Więcej…

Gmina Miasto Elbląg realizuje projekt pn. „Rozwój i rozbudowa systemu e-usług publicznych w Elblągu”. Celem projektu jest wdrożenie nowych e-usług publicznych, które ułatwią wzajemną komunikację pomiędzy mieszkańcami Elbląga, a Urzędem Miejskim.

 

Więcej…

Program Regionalny

Gmina Miasto Elbląg rozpoczęła realizację projektu pn. „Budowa Centrum Rekreacji Wodnej w Elblągu - etap I". Celem projektu jest zwiększenie atrakcyjności turystycznej Elbląga poprzez wykreowanie nowego produktu turystyczno-rekreacyjnego.

 

Projekt polega na: budowie Centrum Rekreacji Wodnej w Elblągu, o charakterze krytej pływalni; obiektu basenowego wraz z funkcjami rekreacyjnymi, z pełnym zapleczem technicznym, socjalnym i biurowo-administracyjnym oraz pełną infrastrukturą instalacyjną, wyposażeniem i elementami niezbędnymi do ich prawidłowego funkcjonowania.

 

Więcej…

Program Regionalny

Gmina Miasto Elbląg realizuje projekt pn. „Rewitalizacja wieży katedry św. Mikołaja w Elblągu oraz terenu pomiędzy katedrą a ulicami: Mostową, Wodną i Rybacką”. Celem projektu jest zwiększenie atrakcyjności przestrzennej i estetycznej Starego Miasta w Elblągu oraz aktywizacja tej przestrzeni miejskiej.

 

Projekt polega na: zagospodarowaniu placu publicznego przez katedrą pw. św. Mikołaja w Elblągu w obrębie ulic Mostowa - Wodna - Rybacka; udostępnieniu dolnego poziomu tarasu hełmu wieńczącego wieżę katedry jako punktu widokowego; wykonaniu prac konserwatorsko-remontowych zewnętrznych elewacji wieży katedry.

 

Więcej…

503W Elblągu pojawiły się dwa ronda, a to za sprawą realizacji projektu polegającego na przebudowie głównej arterii miasta, drogi wojewódzkiej nr 503. W ramach inwestycji modernizację przeszło ponad 30 skrzyżowań.

Gmina Miasto Elbląg zrealizowała projekt pn. "Przebudowa ulic oraz drogowych obiektów inżynierskich stanowiących ciąg drogi wojewódzkiej nr 503 w obszarze miasta Elbląga - etap I od Placu Słowiańskiego do ul. Obrońców Pokoju".
Celem realizacji projektu jest wzrost dostępności komunikacyjnej regionu i miasta Elbląg poprzez rozbudowę i unowocześnienie infrastruktury drogowej, umożliwiającej wzrost atrakcyjności inwestycyjnej miasta.

Więcej…

12 lutegoModernizacja skrzyżowania ulicy Gen. Grota Roweckiego, 12 Lutego i Armii Krajowej jest wpisana w zakres projektu, który jest wsparty dzięki funduszom unijnym. Nowe skrzyżowanie będzie bezpieczniejsze i poprawi warunki ruchu drogowego.

Celem projektu jest poprawa konkurencyjności regionu i miasta Elbląga jako ośrodka inwestowania poprzez rozbudowę systemu infrastruktury drogowej, umożliwiającej wzrost atrakcyjności inwestycyjnej miasta.

Więcej…

Centrum Zarządzania Siecią

"Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy"

Rozwój e-usług, zapewnienie powszechnego, szybkiego i bezpiecznego dostępu do Internetu do główne założenia przedsięwzięcia, dzięki któremu w Elblągu powstało Centrum Zarządzania Siecią Miejską.

Gmina Miasto Elbląg zakończyła realizację przedsięwzięcie pn. „Budowa Centrum Zarządzania Siecią Miejską w Elblągu”. To kolejny krok w budowie społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy, mający na celu zwiększenie dostępu do sieci i wykorzystania technik informatycznych w gospodarce, sektorze publicznym i sferze społecznej.

Więcej…

Elbląskie Świeto ChlebaElbląskie Święto Chleba to doskonała okazja dla całej rodziny, aby atrakcyjnie spędzić czas. Podczas ostatnich edycji święta elblążanie mogli podziwiać jarmark produktów regionalnych oraz gwiazdy polskiej muzyki Zakopower i Golec u Orkiestra.

Święto Chleba to przede wszystkim jarmark produktów regionalnych, rękodzieła i eksponatów kolekcjonerskich. W trakcie tego wydarzenia można spróbować i kupić chleb z najróżniejszych zakątków Polski oraz Litwy. Nie brakuje również miodu, wyrobów cukierniczych, wędlin oraz żywności ekologicznej.

Więcej…