PO RPW

Elbląski Park TechnologicznyElbląski Park Technologiczny (EPT) został wybudowany na obszarze 67 ha terenów inwestycyjnych usytuowanych na Modrzewinie. Park jest pomostem pomiędzy nauką a gospodarką, miejscem, w którym następuje koncentracja podmiotów obu wspomnianych sfer umożliwiająca dynamiczny rozwój współpracy pomiędzy nimi.

Inwestycja była możliwa dzięki realizowanemu przez Gminę Miasto Elbląg projektowi pn. "Elbląski Park Technologiczny na Modrzewinie Południe". Całe przedsięwzięcie polegało na budowie infrastruktury EPT na obszarze Modrzewiny Południe, przewidzianym pod inwestycje m.in. w dziedzinie nowoczesnych technologii.

Podstawowym zadaniem EPT jest stworzenie sprzyjających warunków do podejmowania działalności gospodarczej, inwestycyjnej i badawczej. Nowoczesny kompleks technologiczny zapewnia przedsiębiorcom możliwość dzierżawy wolnych obszarów i powierzchni biurowych, a także korzystania z infrastruktury oraz profesjonalnych usług doradczych, transfer technologii oraz pomoc w pozyskaniu środków finansowych, w tym funduszy unijnych.

I etap przedsięwzięcia polegał na budowie:

•    budynku o powierzchni 5.832,1 m2 wraz z wyposażeniem pod funkcje Centrum Logistycznego,
•    infrastruktury towarzyszącej i technicznej kompleksowego uzbrojenia terenu w zakresie dotyczącym Centrum Logistycznego,
•    dróg klasy Z1/2, Z2/2 oraz L1/2 z wyprowadzeniem w kierunku ul. Mazurskiej o długości 2,8 km wraz z infrastrukturą techniczną.

Zaletą Parku zachęcającą przedsiębiorców do inwestowania właśnie tutaj jest fakt, że prawie 30 ha Elbląskiego Parku Technologicznego znalazło się w granicach Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Elbląska podstrefa częściowo zajmuje tereny leżące nad rzeką Elbląg, w pobliżu portu. Dogodne położenie pod względem komunikacyjnym umożliwia transport zarówno drogą lądową, jak i wodną. Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna oferuje system ulg podatkowych dla inwestorów. Są to ulgi od poniesionych nakładów inwestycyjnych lub kosztów zatrudnienia pracowników na terenie strefy. Zależnie od wielkości firmy jest to 50,60 lub 70 procent. Tereny strefy przeznaczone są pod nową zabudowę. Oferowane na sprzedaż lub w dzierżawę nieruchomości dostosowane są do indywidualnych preferencji inwestora.

Całkowite koszty realizacji projektu: 67.129.331 PLN

Współfinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 55.588.012 PLN

Inwestycja współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej

Centrum logistyczneCentrum logistyczne